3 Haziran 2010 Perşembe

Son 1 Saatte Ne Oldu?

IMKB 100 son bir saatte 56200'den 55400'e geldi. Gerçekten oldukça sert bir hareketti. Nedenini anlamak da güç. Özellikle Garanti Bankası'nda büyük bir düşüş yaşandı bugün. 3% düşüşle 6.65'ten kapandı tahta.

Bence ralli öncesi son bir kez keriz silkeleme yapıyorlar. Ve beni silkelediler :) Saat 17.20 civarında 69.875'ten elimdeki kontratların yarısını verdim. İki nedeni var bunun, ilki şu; eğer durum gerçekten bir silkeleme ise yarın -1%'i geçmemek koşuluyla ekside açacaktır. Sonra gün içinde yükselecektir. Ben de durum böyle olursa sattığım kontratları daha aşağıdan geri alabilirim. Ama henüz bir araştırma yapmadığım için düşüşün silkeleme olduğu hakkında somut bir kanıt gösteremiyorum. Bu akşam sağa sola bakayım, bir de yarın açılışa, o zaman karar veririm.

2. neden: son bir kaç günde gerçekten çok iyi kar ettim, riskimi düşürerek onu korumaya çalışıyorum.


Yükseliş devam ederse, elimde kalan kontratlar bana yetecek, öte yandan düşüşle ilgili henüz bilmediğim bir şey varsa, yani düşüş devam edecekse, riskimi yarıya düşürdüğüm için son bir kaç günlük karım bundan fazla etkilenmeyecek.

Bu arada sabahki +2% tahminim fena patladı:) Aslında patlamadı, gün içinde 2.50%'ye bile yaklaştı ama tutunamadı işte, hep son 1 saat...

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder