18 Şubat 2011 Cuma

SELGD Nereye Gider?

Evet, Selçuk Gıda'nın tavan serisi devam ediyor. 1 yıl sonra ilk kez maliyetimi (o.45) geçti ve tavandan (0.47) kapandı. Şimdi asıl soru var kağıttaki herkesin aklında, nereye kadar gidecek? Forumlarda millet bol keseden atıyor, "1.00'den vermem, 2.00 olacak" diyenler var.

Nereye gideceğini sorarsanız, bilmiyorum. Bu kağıtta temel-teknik analizin pek faydası olacağını sanmıyorum açıkçası. Kağıt geçen cuma 0.28'di, kimse yüzüne bakmıyordu. Ne değişti o günden beri? Vergi affı demeyin, ne zamandır biliniyordu af çıkacağı.

Benim bu kağıttaki göstergem hacim. Hacim arttıkça çıkmaya biraz daha yakınlaşacağım. Hacim ne kadar az olursa o kadar iyi şu an. İki gündür açılışta yüksek, kapanışta düşük hacim oluyor ve geçmişteki dönüş günlerinden oldukça uzak günlük hacim. Şimdilik yoluna devam edecektir bence.

Ama bu risk alacağım anlamına gelmiyor. Elimdeki Selçuk Gıda'yı kafamda 6'ya böldüm ve bugünkü açılışta 400.000 lot işlem olunca 1/6'sını kapanışta 0.47'den verdim. Kapanışta hacim çok daha düşük olunca rahatladım biraz. Pazartesi yine tavan açarsa ve hacim de bugünkü civarında olursa başka satış düşünmüyorum o gün için. Fakat salıdan sonra kesin olarak başlıyorum kademe kademe satmaya. En az yarısını elimden çıkaracağım, yani iki parti daha satış yapacağım.

Dolarda short pozisyon aldığımı yazmıştım birkaç gün önce, o da gayet iyi gidiyor. 1.6140'ten sattığım kontratlar bugün 1.5940'tan kapandı, %12.5 getirdi bu sürede. Önümüzdeki hafta da düşüşün devam edeceğini düşünüyorum.

2 yorum:

  1. Uzun zamandir hisse senedi piyasalarini takip etmiyorum ama dolar konusunda kisa sureli yukselis trendinin hala devam ettigini ve merkez bankasi faiz artirimina gitmedigi surece de dolarin 1.55 - 1.60 seviyeleri arasinda gidecektir. Bugun biraz daha yukselis gorduk gecen haftaya kiyaslamayla. Ve Teknik analize gore yukselisin 1.5750 seviyelerinin altina inmedikce devam edecegi, hedefin 1.62 seviyeleri olacagidir. Orta ve uzun vadede MB faiz artirimina gidecektir ve dusus gerceklesecektir. Orta vadeli yatirim icin 1.61 short garanti kazanctir, guzel hareket tebrikler.

    YanıtlaSil
  2. Teşekkür edrim Sayın Piyasa Gündemi, umarım beklediğimiz gibi olur.

    YanıtlaSil