4 Ağustos 2010 Çarşamba

AKYO'dan Çıktım

Bugün kapanışa doğru elimdeki AKYO'ların tamamını 1.74'den verdim. Aslında kağıdın hareketi oldukça sağlam görünüyor ama endeksle ilgili endişelerim var. Endeksin tepeyi görmüş olabileceğini düşünüyorum. Vob'da da short poziyondaydım bugün, hala da short'tayım.

Bu yüzden bir süredir 1.48 maliyetle taşıdığım kağıdı yükselişe devam etme ihtimali olmasına rağmen verdim. Bu işlemden karım 17.5% oldu. İki ay için oldukça iyi bir getiri.

Elimde bir tek başımın belası SELGD kaldı. Onu ne yapacağımı hiç bilmiyorum açıkçası. Ama büyük ihtimalle satmayacağım, sonuçta endekse çok bağımlı bir kağıt değil, öyle olsa endeks 50% yaparken aşağı gitmezdi:) Umudumu koruyorum hala, daha önce tam bu zamanlarda sağlam ralliler yapmış bir kağıt SELGD.

Şu an nakitimin çoğunu Vob'a teminat olarak yatırmayı düşünüyorum. Yeni kağıt almak bu şartlarda akılcı gözükmüyor. Ama endeks hakkındaki fikrim değişir de hisse almaya karar verirsem Turkcell hala cazip, 9TL'den kapandı bugün. Bu akşam saat 23.30'da ikinci çeyrek bilançosunu açıklayacak, gözüm orada.

NOT: Burada yazılan yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.

1 yorum:

  1. güzel kağıt seçmişsiniz ama erken çıkmışsınız. 2.45-50 kadar güzel gitti.

    YanıtlaSil